İddia: Temel Karamollaoğlu Saadet Partisi Genel Başkanlığı’nı bırakıyor

Millet Haber Ajansı Yayın Yönetmeni Sinan Burhan, Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu’nun genel başkanlığı bırakacağını iddia etti. Burhan, “Saadet Partisi’nde bu haftadan itibaren il başkanları toplantısı yapılacak. Genel başkanlık için Ömer Ayhan ve Mahmut Arıkan’ın ismi ön planda” diye konuştu.

tv100.com yazarı Barış Yarkadaş, Millet Haber Ajansı Yayın Yönetmeni Sinan Burhan, Gazeteci Bahar Feyzan ve Ülke TV Genel Yayın Yönetmeni Hasan Öztürk, Gürkan Hacır ile Taksim Meydanı programına konuk oldu. Sinan Burhan, Saadet Partisi’ne yönelik kulis bilgisini paylaşarak dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Burhan, “Saadet Partisi’nde Temel Karamollaoğlu Genel Başkanlığı bırakıyor. Saadet Partisi’nde bu haftadan itibaren il başkanları toplantısı yapılacak. İl başkanları toplantısında ‘kimi aday göstermek istiyorsunuz?’ diye bir yoklama yapılacak. Genel İdare Kurulu toplantısı yapılacak. Yüksek İstişare Kurumu var. En son kararı bunun başındakiler verecek” dedi.

Burhan, Karamollaoğlu yerine genel başkanlık için 4 tane isim geçtiğini ileri sürdü; “Birol Aydın, Mesut Doğan, Mahmut Arıkan ve rahmetli Cevat Ayhan’ın oğlu Ömer Ayhan.” Burhan, “Burada 2 isim ön planda. Ömer Ayhan ve Mahmut Arıkan. Yeniden Refah Partisi ile birleşecekler mi? Birleşme yok” ifadelerini kullandı.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x